Вавриш та Ісаєнко незаконно забудують житлом 13 гектарів берегової лінії ПодолуВавриш та Ісаєнко незаконно забудують житлом 13 гектарів берегової лінії ПодолуВавриш та Ісаєнко незаконно забудують житлом 13 гектарів берегової лінії ПодолуВавриш та Ісаєнко незаконно забудують житлом 13 гектарів берегової лінії ПодолуВавриш та Ісаєнко незаконно забудують житлом 13 гектарів берегової лінії ПодолуВавриш та Ісаєнко незаконно забудують житлом 13 гектарів берегової лінії Подолу

Вавриш та Ісаєнко незаконно забудують житлом 13 гектарів берегової лінії Подолу

Як пишуть Наші гроші департамент містобудування та архітектури КМДА 22 січня видав містобудівні умови та обмеження на забудову майже 13 га на вул. Набережно-Хрещатицька у Подільському районі Києва. Документ підписав заступник директора Департаменту Юрій Тацій. Про це свідчать дані офіційного сайту Департаменту.

Виданими містобудівними умовами та обмеженнями передбачається реконструкція існуючих будівель під «багатофункціональний комплекс».

Будівництво заплановане на трьох ділянках площею 12,23 га, 0,21 га та 0,49 га. Перші дві перебувають на праві постійного користування у ПАТ «Київський річковий порт», а третя – в оренді у ПАТ «Торгрічтранс». Усі ці ділянки відповідно до Генплану є територією громадської забудови. Відтак, будівництво житла на них заборонене.

Наголосимо, що у Києві є поширеною схема видачі вихідних даних на будівництво «багатофункціональних комплексів» на території громадської забудови, де по факту, всупереч закону, будується житло.

Гранична висота об’єкту на вул. Набережно-Хрещатицька у МУО вказана на рівні не вище 27 м. Разом з тим, остаточну висоту буде визначено проектною документацією.

Ділянки, де заплановане будівництво, знаходяться в межах історичного центру Києва, відтак відповідні погодження та дозволи на забудову мають надати органи охорони культурної спадщини.

Відзначимо, що девелоперська компанія екс-чиновника КМДА Андрія Вавриша Saga Development рекламує цей «багатофункціональний комплекс» як ЖК «Новий Поділ», де окрім квартир також планується будівництво офісів та культурного центру.

Партнером Saga Development у цьому проекті є компанія Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка.

Інвестором будівництва є ТОВ «Ріверсайд Девелопмент Лтд», керівником якого є Андрій Вавриш. Як відомо, ця фірма разом з ПАТ «Київський річковий порт», представником якого раніше був Вавриш, беруть участь у забудові Рибальського півострова неподалік.

Основними власниками ПАТ «Торгрічтранс» є Світлана Смолій (16%), компанія з Ліхтенштейну Villon Aktiengesellschaft (15%), а також ТОВ «Інком-Інвест» (59%), основними кінцевим власником якого є український ІТ-бізнесмен Олександр Кардаков.

У 2016 році журналісти «Схем» встановили, що власниками ПАТ «Київський річковий порт» стали екс-голова Держкомпідприємництва України Михайло Бродський і нинішній нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич. Формально власниками «Київського річкового порту» значаться ТОВ «Денді-Інвест» (25%), ТОВ «Сант Гален Холдінг» (25%), ТОВ «Сучасне партнерство» (22,5%) та кіпрські компанія Climardon Holding Ltd (15%) і Foloux Consulting (6,5%). Засновниками «Денді-Інвесту» є сини Михайла Бродського Юрій та Ростислав, а також дружина – Світлана Бродська. Засновником і керівником «Сант Гален Холдінг» значиться Ірина Коваленко з Харкова, а «Сучасного партнерства» – Вячеслав Русанов з Дніпра.

Охоронці Надії чи контрабандисти надій? Як у Рівному під виглядом благодійності працювала схема втечі від війни

Поки фронт тримає оборону, в тилу розквітає новий вид "волонтерства". У Рівному правоохоронці викрили діяльність благодійної організації, яка, за даними слідства, перетворила гуманітарну риторику на прикриття для незаконного бізнесу — організації переправи ухилянтів за кордон за тисячі доларів.

🩺 У Києві викрили вже другого фейкового «інваліда» з КМДА: цього разу — директор Центру екстреної допомоги

У столиці розгорівся черговий скандал, пов’язаний із зловживанням службовим становищем і фіктивною інвалідністю.

Як Милованов та його учні рятують Київську школу економіки за рахунок держбюджету

В Україні часів великої війни все ще можна зустріти архаїчну казку про невидиму руку ринку. А ще — дуже видиму руку Тимофія Милованова, що збирає по друзях і учнях бюджетні подачки, щоб врятувати власну школу після завершення грантів.